Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Stovky titulů online v platformě BOOKPORT Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
MkPOnline je v letošním roce často skloňovaným slovem. Kdo nenabízí své služby v online prostředí, jako by nebyl. Městská knihovna v Praze není ve snaze rozšiřovat a zpříjemňovat služby online pozadu. V souvislosti s pandemickými vlnami jsme posílili vlastní vydávání titulů e-knih i nákup kolekcí titulů přímo od českých nakladatelů. Nově nabízíme další stovky titulů e-knih prostřednictvím čtenářské platformy BOOKPORT.

Knihovna v tuto chvíli nabízí ve své e-knihovně přes 2180 e-knih, které jsou dostupné ke stažení každému zájemci o e-čtení. Nabídka obsahuje tituly z vlastní publikační činnosti zaměřené zejména na současnou i klasickou českou beletrii a profily českých nakladatelů (Host, Fra, Malvern, Druhé město). Nabídku teď doplňuje o dalších 892 titulů, které budou registrovaným čtenářkám a čtenářům Městské knihovny v Praze přístupné v platformě BOOKPORT.

Detektivky, romantika i literatura faktu

Platforma BOOKPORT doplní stávající nabídku e-čtení o široký výběr odpočinkové beletrie. Čtenářům nabídne české i zahraniční autory a žádané žánry detektivek a společenských románů. Kromě beletrie obsahuje i řadu knih literatury faktu, například s historickou a válečnou tematikou. Městská knihovna v Praze pro své registrované čtenáře předplácí přístup k 892 titulům, úplný výběr je ale mnohem širší a nabízí čtenářům-předplatitelům přístup k více než 5700 titulům.

Jak se dostat k předplaceným knihám? Kliknout vlevo na Katalog knih => nabídka filtrů => filtr úplně vpravo => Předplacené knihy

Přístup ke stovkám e-knih je snadný a zdarma

Přihlásím se do knihovny, stáhnu aplikaci a čtu! Novou službu knihovna nabízí pouze registrovaným čtenářkám a čtenářům. Tedy, mohou ji využít ti, kteří už v peněžence mají čtenářský průkaz, ale také nově registrovaní online čtenáři. Registrace do knihovny je možná i online na ww.mlp.cz.

Platforma BOOKPORT umožňuje čtení přímo na obrazovce počítače nebo stahování vybraných titulů do mobilu nebo tabletu, kam si čtenáři nainstalují aplikaci BOOKPORT (dostupná pro operační systémy Android a iOS). Aplikace umožňuje mít staženo najednou maximálně 10 titulů. Čtenářská polička se dá obměňovat mazáním již přečteného a nahráním nových titulů.
Knihovnice a knihovníci Městské knihovny v Praze přejí příjemné e-čtení z pohodlí domova a těší se na viděnou, jakmile to bude možné.
www.mlp.cz/bookport
 
| 9.11.2020 16:11:35 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru