Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Jitka Novotná: Stříbrný vítr 2 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Přebal knihy Už sedmým rokem připravuje moderátorka Jitka Novotná pro Český rozhlas Dvojka pořad Stříbrný vítr, který si získal mimořádnou posluchačskou oblibu. Novinářsky propracované a promyšlené rozhovory nesou zároveň punc jedinečného osobního setkání. Že jim ani psaná forma neubírá na zajímavosti a atraktivitě, vyjevilo už vydání první knihy rozhovorů z roku 2017.

Jak prozradila autorka, o druhý díl si řekla doba: „Na jaře, kdy se tak trochu přestala točit zeměkoule – a s ní i naše pořady – jsem se ráda vrátila k některým ze svých hostů a jejich krásným slovům, myšlenkám, podnětům. S dojetím jsem si připomněla poslední veřejný rozhovor Jany Štěpánkové, který se odehrál právě v našem pořadu. S radostí jsem si vybavila historky Jiřího Dědečka vypointované s nebývalou lehkostí. Na unikátní výpravy do uměleckých sfér jsem se ještě jednou vydala s Dariou Klimentovou či Johnem Muchou, do života maminky autistického chlapce se znovu vcítila s Barborou Chuecos, bytostí nezměrného optimismu. Potěšila mě ohromná naděje, jejímž ztělesněním jsou podle Marka Orko Váchy, Senty Čermákové či Cyrila Höschla příslušníci mladé generace. Rozkoš z trefnosti slov a úvah jsem opětovně zažívala u vyprávění Michaela Žantovského, Evy Kantůrkové či Martina Vačkáře. Zavzpomínala jsem na vzácná setkání s Hanou Maciuchovou, ale i pohnuté osobní události roku 2017, do kterých vstoupil jako anděl spásy plicní chirurg Robert Lischke.

Měla jsem chuť znovu akcentovat pobídky k činorodosti, zvídavosti a aktivitě – jsou důležité pro nás i naše děti. Toužila jsem připomenout radosti i trápení vyslovené v rozhlasovém éteru a zhmotnit je v psané podobě, protože z ohlasů posluchačů vím, jak moc je sdílené emoce a prožitky dokážou potěšit, posílit a povzbudit. Max Brod říkal, že, ´životopisec musí svého hrdinu milovat, jinak ať raději mlčí´. Životopisec nejsem, ale do životů svých hostů se snažím pohroužit se skutečnou láskou.“


Kniha STŘÍBRNÝ VÍTR 2 bude slavnostně pokřtěna v předmikulášském vydání pořadu Tobogan Českého rozhlasu Dvojka.
Aleš Cibulka přivítá v sobotu 5. prosince od 11 hodin dva z protagonistů knihy, manažerku Sentu Čermákovou a písničkáře Jiřího Dědečka, společně s autorkou knihy Jitkou Novotnou. Hostem pořadu bude i generální ředitel ČRo René Zavoral.
 
| 30.11.2020 12:11:03 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru