Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Výstavy
 
Foyer opatovské knihovny zve na výstavu Údolí Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Martin KolářV lednu se ve foyer opatovské knihovny od 5. 1. do 30. 1. 2016 představí svými obrazy Martin Kolář, působící na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V Artotéce vystaví soubor svých nejnovějších kreseb, krajin, vytvořených kombinovanou technikou na papíře.
Martin Kolář (*1969) obhájil dizertační práci v oboru specializace v pedagogice na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Působí na Fakultě umění a designu téže univerzity, kde přednáší i na Filozofické fakultě. Zaměřuje se převážně na estetiku a filosofii umění. Jeho primární specializací je tématika nápodoby, kulturní paměti a reprezentace.

Společně s Petrou James vydal monografii Mimésis a historická paměť (2013). V roce 2010 vydal samostatnou monografii Kognitivní funkce umění. Publikuje mimo jiné v časopisech Ateliér, Flash Art, Pandora, Slavica Bruxellensia (http://slavica.revues.org/) či v kolektivních monografiích. Je členem redakční rady Vita Intellectiva (nakladatelství Togga, Praha http://www.togga.cz/ ) a Společnosti pro estetiku Akademie věd České republiky (http://www.estetikaspol.cz/kategorie/blog/).
 
| 28.12.2015 14:12:54 Redakce |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru