Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Výstavy
 
Druhá múza aneb když herci a zpěváci malují a fotografují Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Iva Hüttnerová (Mistr na Zámeckých schodech)České centrum fotografie ve spolupráci s Galerií M54, Královskou kanonií premonstrátů na Strahově a Febiofestem, pod záštitou Herecké asociace a jejího prezidenta, pana Jiřího Hromady, ředitele Febiofestu pana Kamila Spáčila, připravili jako doprovodný program 24. ročníku Febiofestu výstavu obrazů, kreseb, grafických listů a fotografií významných osobností české a slovenské kultury, kterým se umělecká tvorba stala další profesí.
Do 30. dubna 2017 je v prostorách Zimního refektáře Strahovského kláštera výstava, jejímiž autory jsou významné osobnosti našeho dramatického a hudebního života. Různé formy výtvarného umění se těmto osobnostem staly druhou, nesmírně ušlechtilou relaxační aktivitou, či možností jak se dál umělecky vyjádřit.

Tento výstavní koncept není nový. V minulosti se konalo již několik podobných projektů. První již v šedesátých letech a pak v průběhu 80. let minulého století se uskutečnilo několik podobných výstav menšího či většího rozsahu, které vždy vyvolali velký zájem návštěvníků. V roce 1999 vydal Knižní klub knihu „Herci malují“, která se tomuto fenoménu důkladně věnuje.
Na výstavě jsou k vidění obrazy Ivana Mládka (jeho obraz „Pražané vítají Čínského prezidenta“ byl speciálně namalován pro tuto akci), hudebníka Františka Ringo Čecha, zpěváka Milana Drobného, zpěváka Zbyňka Drdy, herce Marka Brodského, zpěváka Martina Maxy, herečky Míši Kuklové, herečky a moderátorky Ivy Hüttnerové a zpěvačky a herečky Petry Černocké. Grafické listy herce a režiséra Jiřího Suchého. Fotografie zpěvačky Evy Pilarové, herečky Andrey Kerestešové, zpěváka Petera Nagy a herce Hynka Čermáka. Z již nežijících autorů pak obrazy hudebníka Ivo Pešáka, koláže herce Miroslava Horníčka a fotografie filmaře Alexandra Hackenschmieda.
 
| 3.4.2017 12:04:07 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru