Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Výstavy
 
Matky hrdinky v galerii UFFO Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Matky hrdinkyV Galerii UFFO Trutnov se představují čtyři mladé umělkyně, které jsou absolventky ateliéru grafiky II na Akademii výtvarných umění v Praze. Spojuje je mateřství, tvorba a profesor Vladimír Kokolia, který je současně kurátorem projektu. Výstava nese název MATKY HRDINKY, svá díla zde prezentují Lenka Černotová, Jitka Chrištofová, Klára Stodolová a Libuše Vendlová.

Výstava MATKY HRDINKY je pokračováním projektu LEGENDY GR2, který vznikl ve spolupráci profesora Vladimíra Kokolii, pedagoga v ateliéru grafiky II na Akademii výtvarných umění v Praze, a Galerie Havelka zastoupené Jitkou Grígerovou. Galerie UFFO se stala součástí tohoto projektu a v letošním roce uvede ve dvou skupinových výstavách díla zajímavých osobností.
První z vystavujících je Lenka Černotová, která má široký záběr, zabývá se kresbou, malbou, vytváří instalace, fotografuje, pracuje se sochou a zajímá se o filmařinu. Také píše vlastní básně a texty. Výrazně barevné, prosvětlené malby však stále patří mezi nejpočetnější zástupce v jejím portfoliu. Náměty vycházejí z figury, kterou posouvá k abstrakci.
Tvorbu Jitky Chrištofové prostupuje zájem o přírodní motivy, především o lesní krajiny. Z Prahy se přestěhovala do samoty Českomoravské vysočiny, kde její vztah k přírodě a krajině získává zcela novou symbiotickou kvalitu. Pozvolna se také vyvíjí způsob její práce. Dříve tvořila precizní grafiky náročnou hlubotiskovou formou – akvatintou. Tuto metodu nadále rozvíjí a vedle monochromních grafik vytváří také barevné kresby a akvarely.
Klára Stodolová o své práci říká: „Malování je pro mě o vztazích. Vztazích mezi malovanými předměty, prostorem, mezi barvami na obraze, mezi malovaným a mnou. Koneckonců i o vztahu k sobě samé v tu konkrétní chvíli. Malování a kreslení je pro mě procesem pozorování, vciťování a zaznamenávání.“
Libuše Vendlová vyniká v umění zachytit podobu. Naprosto fenomenálně, „nejlépe propiskou“. Kresba je její hlavní disciplína, kterou rozšiřuje o práci s prostorem a objektem. Šaty, které vytváří, jsou objekty – sochy, které ožívají. Ona sama se stává jejich součástí v příbězích.

Galerie UFFO nachystala pro diváky svěží umělecký koktejl, namíchaný z různých přístupů a technik, výstavu mohou návštěvníci zhlédnout do 7. srpna 2018.
 
| 2.7.2018 17:07:10 Redakce |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru