Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Výstavy
 
Technopolis na Sychrově Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Technopolis (Zdroj: Archív NPÚ, ÚPS na Sychrově)Výstava Technopolis na zámku Sychrov zaměřená zejména na vynálezy a vynálezce 19. a 20. století se nachází v prostorách bývalé zámecké konírny. Expozice je rozdělena do tří částí – Staré město, Nové město a Patentová kancelář.
Hned ve vstupní části se nad hlavou návštěvníků vznáší model vzducholodi a horkovzdušného balonu. Pod nimi pak stojí opřený oblíbený velocipéd. Návštěvník zde od průvodce obdrží výtisk Technopolis news – novin, které ho budou informovat o příbězích vynálezů.

V části Staré město, která se zaměřuje na 19. století, si návštěvníci mohou prohlédnout hned dva modely letadel a pokud budou procházet expozicí po nakreslených kolejích, uvidí postupně různé plakáty s povídáním o úspěších i problémech slavných vynálezců. Na největší stěně se pak nachází technická galerie s fotografiemi nejzajímavějších součástí lokomotiv, lodí nebo kanalizací z 19. století.
Při přechodu do Nového města je možné nahlédnout do kanceláře patentového úředníka, které dominuje portrét Františka Josefa I. a úředníkův psací stůl zavalený nejrůznějšími spisy, výpočty a modely. Nové město, tedy dvacáté století zaujme zejména modely dopravních prostředků, které jsou pro toto století typické. Vyrobeny jsou nejen z plastu, ale například i z oblíbené stavebnice Merkur. Na stěnách se pak nacházejí vysprejované portréty významných vynálezců, nechybí Albert Einstein, Marie-Curie Sklodowská ani Jára Cimrman.
Výstavu Technopolis na zámku Sychrov můžete navštívit do 31. srpna 2019.
 
| 5.8.2019 18:08:08 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru