Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Večer tříkrálový (NdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Výstavy
 
Zdeněk Fránek - Architektura Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Zdeněk Fránek - Architektura Galerie UFFO v Trutnově uvede v úterý 23. 11. v 17 hodin výstavu významného českého architekta ZDEŇKA FRÁNKA s názvem ARCHITEKTURA?.
„Stavby architekta Zdeňka Fránka citlivě vstupují do daného prostředí a stávají se jeho obohacujícím fenoménem. Jsou krásné, aniž by se podbízely. Kromě navrhování různorodých staveb se věnuje také pedagogické činnosti, autorským výstavám a českou architekturu propaguje doma i v zahraničí,“ představuje autora výstavy ředitel UFFA Libor Kasík, který vernisáž zahájí.

Co je architektonická hodnota? A vůbec, co všechno je možno považovat za architekturu a co už ne? Jaké domy jsou vhodné do naší krajiny a našich měst? Můžeme třeba v Chorvatsku nebo na Kapverdských ostrovech stavět stejně jako v Čechách? A co inspirace? Mohou být neomezeně podobné jako když myšlenky neuspořádaně a chaoticky proudí hlavou? Co je výš etika nebo estetika? Výstava chce poukázat na různé možnosti nazírání na architekturu pomocí příkladů „od lehce až hůře stravitelné“ a pokud možno s jemným humorem.
„Zdeněk Fránek patří v současné době k nejzajímavějším a nejpodnětnějším osobnostem architektonické scény v České republice a zájem o jeho dílo dnes překračuje hranice. Tvorba Zdeňka Fránka je inspirativní stejně jako on sám,“ říká o známém architektovi kurátor Jan Kunze. Autor výstavy navrhuje rodinné domy, kostely, muzea i vyhlídkové věže a dobrá architektura je podle něj umělecké dílo, které souzní s přírodou a má duchovní dimenzi. Má na svém kontě působivou řadu českých i mezinárodních projektů, které jsou zároveň inovativní, inteligentní a zábavné. Jeho tvůrčí myšlení se ubírá cestou experimentu, hledání nových cest a možností, cestou hlubších úvah o povaze a smyslu utváření stavby.
Výstava bude otevřena od 24. 11. 2021 do 10. 1. 2022.
 
| 22.11.2021 11:11:16 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru