Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Víra tipy 16. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Moravský halálMše svatá 4. neděle velikonoční
Skaut, horolezec a spisovatel Josef Prokeš v mimořádném přímém přenosu z Komunitního centra Matky Terezy v Praze Hájích. Režie J. Rásocha. Josef Prokeš je knězem českobudějovické diecéze. Kromě Univerzity Karlovy studoval také na papežské univerzitě Gregoriana v Římě. Jeho kniha s názvem „Pán se stará“ je velmi populární zejména mezi mladými katolíky. Josef je dlouholetým skautem, a i proto byl ustanoven duchovním rádcem skautů českobudějovické diecéze. Známé jsou také jeho sportovní projekty, zejména horolezecké výstupy a různé druhy outdoorových aktivit.
Vysílání: 25.4., 09.35 hod., ČT2

Cesty víry: Moravský halál
Zabíjačka pro gurmány všech vyznání v Brně, kterou podle pravidel halál připravil egyptský řezník a jeho žena (2020). Režie P. Minařík. Dokument o brněnském řezníkovi Moustafa Gaber Marei, který pro přátele, ale i sousedy, se kterými se zatím ještě nezná, připravil to nejlepší ze své kuchyně, samozřejmě dle halál pravidel. Portrét egyptského řezníka, jeho moravské manželky a malé muslimské komunity v Brně.
Vysílání: 25.4., 13.35 hod., ČT2
Opakování: 26.4., ČT2., 27.4., ČT2., 01.5., ČT2

Papež – nejmocnější člověk na planetě (6/6) - Odvaha, změna a moderní papežství
Jeden z nejmocnějších mužů světa zastává pozici existující už téměř dva tisíce let. Lidé od papeže očekávají vyjádření snad ke každé otázce. On přesahuje církev. Americký cyklus (Premiéra). Dnes budeme sledovat kroky muže, který už od mládí bojuje proti tyranii komunismu a který změní tvář katolické církve a nasměruje nejstarší úřad na světě do budoucna. Jan Pavel II. je možná nejznámějším papežem dvacátého století. Mnozí mu přezdívají „televizní papež“. Přes televizní obrazovky vstupuje do domovů katolíků i nekatolíků. Během svého osmadvacetiletého pontifikátu se Jan Pavel II. stává mezinárodní ikonou. Vybavit si jména dvou nebo tří papežů před Janem Pavlem II. je pro mnohé lidi problém. Žádný nesehrál tak významnou roli jako právě on. Až do doby Jana Pavla II. pokračuje papežský úřad tiše ve starobylé tradici. Papež je pro věřící jen postavou sedící na vrcholu římského pahorku a na dobu války a bezpráví reaguje se zdrženlivou diplomacií.
Vysílání: 25.4., 14.05 hod., ČT2
Opakování: 28.4., ČT2., 29.4., ČT2
 
| 12.4.2021 10:04:40 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru