Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Cesty víry Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kardinál Miloslav VlkCesty víry: Odcházení kardinála Miloslava Vlka
Sedm radostných let s mnoha tvářemi Boha. Dokument k nedožitým osmdesátým pátým narozeninám kardinála Miloslava Vlka připravil Jan Heller (Premiéra). Ačkoliv na jaře roku 2010 odchází kardinál Miloslav Vlk do důchodu, je ve stálém styku s lidmi a sleduje dění v naší zemi i ve světě. Prožijeme s ním všední dny "na výminku", ale vypravíme se třeba i do Říma za papežem Františkem, prožijeme s panem kardinálem oslavy 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, seznámíme se s Hnutím focoláre. Poslední roky života jsou také dobou bilancování let strávených ve funkci pražského arcibiskupa. Kardinál Vlk vypráví o svém vztahu k prezidentům Václavu Havlovi, Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi. Vzpomíná na to, jak se proměňoval vztah státu a církve. Dokument Jana Hellera zachycuje posledních sedm let v celé jejich pestrosti včetně doby, kdy se v nemocnici kardinál Miloslav Vlk připravoval na odchod z pozemského života.
Vysílání: 14.5., 13.20 hod., ČT2
Opakování: 15.5., ČT2., 20.5., ČT2

Křesťanský magazín
Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Režie A. Lazarov (Premiéra). Potřebuje člověk ze své přirozenosti projektovat víru do hmotných věcí?
Vysílání: 14.5., 12.25 hod., ČT2
Opakování: 16.5., ČT2., 18.5., ČT2

Papež František ve Fatimě
V den, kdy uplyne přesně 100 let od prvního zjevení Panny Marie v portugalské Fatimě, zde odslouží mši papež František (L)
Od 13. května do 13. října roku 2017 se v portugalské Fatimě zjevovala Panna Maria. Svědectví tří dětí, kterým se vidění dostalo jako prvním, vyvolalo pochopitelnou pozornost, ale také rozporuplné reakce. Mimořádné jevy vyvrcholily tzv. slunečním zázrakem, který dosvědčují tisíce lidí. Dodnes jsou nicméně události ve Fatimě předmětem diskuzí a jsou vysvětlovány různě. Jedním z velkých ctitelů zjevení Panny Marie ve Fatimě byl i svatý papež Jan Pavel II.
Vysílání: 13.5., 11.00 hod., ČT2

Život Muhammada (3/3)
Příběh jedné z nejvlivnějších osobností historie. Dokumentární triptych PBS, americké televize veřejné služby. Ve čtyřiceti letech měl Muhammad podle muslimské tradice zjevení od Boha; první z mnoha, které mělo změnit nejenom jeho život, ale i dějiny celé Arábie, a postupně ovlivnil i dějiny světové. Kázal nové poselství o tom, že Alláh je jediným Bohem, a že on, Muhammad, je jeho poslem. A že všichni lidé budou v soudný den skládat účty za své činy. Vytvořil malou skupinu následovníků, kam patřila jeho rodina, přátelé a lidé žijící na okraji mekkánské společnosti. Jeho poselství ale nebylo vždy vítáno. Hned na počátku ho přivedlo do sporu s vládci Mekky, příslušníky jeho vlastního kmene Kurajšovců. Ti ho vnímali jako přímou hrozbu pro svou vládu nad městem...
Vysílání: 10.5., 14.40 hod., ČT2
Opakování: 11.5., ČT2., 15.5., ČT2
 
| 1.5.2017 11:05:24 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru