Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Tipy víra 15. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Cesta do Indie: ÚžasCesta do Indie: Úžas
Pozoruhodné svědectví režiséra a jeho přátel o odlišnostech reality a duchovním životě ve vzdálené zemi (1999). Režie I. Chaun. Režisér Igor Chaun, Petr Čtvrtníček a štáb České televize přinášejí třídílný televizní cyklus o Indii. Spolu s cestovateli navštívíme svatá místa hlavních indických náboženství – islámu, hinduismu a buddhismu – a pokusíme se o zdánlivě nemožné. Pochopit Indii a proniknout do jejího duchovního života, krásy, skryté pod nánosem bídy, odpadků a přelidněnosti. Cyklus je tak spíše než klasickým cestopisem jakýmsi záznamem myšlenkového procesu turisty – jednotlivce. Sledujeme cestovatele od jeho počátečního úžasu nad vším indickým přes jeho smíření se s odlišnostmi Indie až po náznak konečného vhledu – do náboženských a mystických souvislostí, které Indie nabízí.
Vysílání: 10.4., 17.15 hod., ČT2
Opakování: 12.4., ČT2., 14.4., ČT2

Hinduismus dnes
Proměny indických náboženství v dějinách (2009). Připravil M. Kratochvíl. Hnutí hare krišna se hlásí ke starobylé devocionální tradici počínající velikým guruem Čaitanjou Maháprabhuem. Oddaní studují Bhagavadgítu a prozpěvují mahamantru vzývající Krišnu různými jmény. Věří, že mahamantra Hare Krišna, Hare Krišna, Krišna Krišna, Hare Hare, (Hare Ráma, Hare Ráma, Ráma Ráma, Hare Hare), není jen popěvkem nebo jazykovým instrumentálním sdělením, ale že je nadána, podobně jako tibetské mantry nebo sůtry v zenovém buddhismu, jakousi vyšší úrovní existence. Existuje sama o sobě a jako zvuková podoba Boha se od něj neliší.
Vysílání: 12.4., 13.10 hod., ČT2, Bohové a proroci (15/15)
Opakování: 14.4., ČT2., 16.4., ČT2

Sváteční slovo předsedy Českého sdružení Církve adventistů Víta Vursta
Prohry (Premiéra). Většina lidí nerada prohrává. Jakákoliv prohra je chápana jako selhání. Tato selhání můžeme prožít ve hře, v práci, ve vztazích, v životě. Může prohra přesto přinést něco pozitivního?
Vysílání: 15.4., 12.10 hod., ČT2
Opakování: 15.4., ČT1., 17.4., ČT1., 20.4., ČT1

Uchem jehly
Setkání evangelického faráře Pavla Klineckého s fotografem divoké přírody Rostislavem Stachem. Režie P. Šícha (Premiéra). Autor nádherných fotografií divokých zvířat Rostislav Stach se k fotografování dostal díky lásce k přírodě a tatínkovi. Za snímky české i cizokrajné přírody získal mnoho cen. Mezi jeho nejoblíbenější místa, kam jezdí na fotolovy, patří kromě naší země i Aljaška, Kanada, Montana a Wyoming. Své žáky učí, že je třeba o životě zvířat, která chtějí fotografovat, vědět maximum a k fotografování přistupovat tak, aby neohrožovali přírodu ani její obyvatele. O svém dobrodružném životě a o tom, jak fotografování divokých zvířat probíhá, si bude povídat s Pavlem Klineckým na faře v Třebenicích.
Vysílání: 15.4., 12.40 hod., ČT2
Opakování: 17.4., ČT2., 19.4., ČT2
 
| 2.4.2018 11:03:48 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru