Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Jeremy Sisto ve filmu Ježíš Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jeremy Sisto (Ježíš) Ježíš 1/2
Jeremy Sisto ve filmovém zpracování života Ježíše Krista (1999). Dále hrají: A. Mueller-Stahl, J. Bissetová, G. Oldman, D. Messingová, D. O'Hara, G. W. Bailey a další. Režie Roger Young. Filmové vyprávění o Ježíši Nazaretském začíná v Judei v době, kdy podléhala římskému impériu a její správu zajišťoval římský místodržitel Pilát Pontský. Země byla sužována daněmi a nesvobodou. Po smrti otce se Ježíš cítí osamělý. Jeho matka Marie mu vypráví o zvěstování a o tom, jaké úkoly Ježíšovi určil Bůh. Ježíš vyhledá Jana Křtitele a dá se pokřtít. Pak v poušti medituje a posílen se vrátí, aby splnil vše, co má. Ďábel mu sice staví do cesty četná pokušení, ale Ježíš je ve své víře pevný. Shromáždí kolem sebe učedníky. Aby jim i všem ostatním dokázal, že on je Bohem vybraný mesiáš, učiní zázrak a nechá na oslavě svatby proměnit vodu ve víno. Rozptýlí tak pochybnosti skeptika Tomáše, ale i Šimona a bývalého výběrčího daní Matouše. Mnohým je jeho učení zprvu nepochopitelné, protože Ježíš staví lásku k bližnímu vysoko nad dodržování zákonů a to je dosud neslýchané. Zároveň s Ježíšovou popularitou roste ovšem proti němu i zášť.
Dvoudílný film náleží do volného cyklu Biblické příběhy, který vznikal jako nákladná mezinárodní koprodukce s hvězdným obsazením. Ježíše ztělesnil Jeremy Sisto, jeho matku Jacqueline Bissetová, Josefa Armin Mueller-Stahl a Piláta démonický Gary Oldman.
Vysílání: 19.4., 11.05 hod., ČT2

Ježíš 2/2
Jeremy Sisto ve filmovém zpracování života Ježíše Krista (1999). Dále hrají: G. Oldman, D. Messingová, J. Bissetová, G. W. Bailey, Ch. Kohlund a další. Režie Roger Young. Ve druhém díle se završuje Ježíšův osud. Stále víc lidí poslouchá jeho učení, v němž staví lásku k bližnímu nad dodržování zákonů. Jeho popularita ještě vzroste, když probudí k životu mrtvého Lazara, který ležel v hrobě. Ježíš a jeho učedníci přijíždějí do Jeruzaléma. Kaifáš ale má obavy z mesiáše a žádá Piláta, aby proti Ježíšovi zakročil. A Ježíš to pochopitelně ví. Také ví, že jeden z jeho učedníků, Jidáš, bude ten, kdo ho zradí. Hlavní roli Ježíše ztvárnil Jeremy Sisto, jeho matku hraje Jacqueline Bissetová a Piláta Gary Oldman. Režisérem výpravného dvoudílného filmu, který je součástí rozsáhlého mezinárodního projektu zpracovávajícího příběhy z Bible, byl Roger Young.
Vysílání: 20.4., 11.05 hod., ČT2
 
| 15.4.2019 19:04:23 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru