Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Žebrácká opera (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Křesťanské tipy Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Světci a svědci: Josef ŠtemberkaSváteční slovo pomocného brněnského biskupa Pavla Konzbula
Soluňští bratři (Premiéra). Soluňští bratři Cyril a Metoděj k nám přinesli srozumitelné pochopení reality života skrze texty Bible. Jejich pohnuté životy jsou svědectvím toho, že svatí nejsou hrdinové z barvotiskových obrázků, ani tragikomické postavy. Svatí jsou ti, kteří pochopili, že největším nepřítelem naší křesťanské a lidské dokonalosti není fyzická přirozenost, ale často naše duchovní nepřirozenost.
Vysílání: 16.6., 12.15 hod., ČT2
Opakování: 16.6., ČT1., 18.6., ČT1., 19.6., ČT1

Uchem jehly
Setkání evangelického faráře Pavla Klineckého se sociální pracovnicí a speciální pedagožkou Ruth Šormovou. Režie J. Semschová (Premiéra). Ruth Šormová je mimořádně aktivní žena, které nejsou lhostejné problémy druhých lidí. Sociální pracovnice, speciální pedagožka, manželka faráře, maminka tří adoptovaných dětí, signatářka Charty 77, bývalá poslankyně Federálního shromáždění, zakladatelka střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické Rolnička, překladatelka a v současné době ředitelka pražského hospice Cesta domů, tím vším Ruth Šormová byla a je. O tom, jaká byla její životní cesta a jak vidí dění v současném světě, si s ní bude povídat farář Pavel Klinecký.
Vysílání: 16.6., 12.45 hod., ČT2
Opakování: 18.6., ČT2., 19.6., ČT2

Křesťanský magazín
Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí A. Parma (Premiéra). V ostravském vydání Křesťanského magazínu si připomeneme sto dvacáté výročí narození Františka kardinála Tomáška. Čtvrtstoletí existence má za sebou církevní základní škola Salvátor ve Valašském Meziříčí. V seriálu o meziválečné sakrální architektuře zavítáme do rychvaldského kostela Církve československé husitské. Představíme vám lékárnici a karvinskou varhanici v jedné osobě Danu Syrkovou. A na závěr navštívíme sociálně terapeutické dílny Charity Opava Radost.
Vysílání: 16.6., 12.20 hod., ČT2
Opakování: 17.6., ČT2., 20.6., ČT2

Světci a svědci: Josef Štemberka
Lidický farář žil se svou vesnicí třiatřicet let a nakonec se s Lidicemi naplnil i jeho vlastní osud. Do poslední chvíle byl oporou popraveným lidickým mužům (2009). Režie J. Hovorka. Farář Josef Štemberka pocházel z chudé rodiny z městečka Pecka v Podkrkonoší. Díky své píli a nadání úspěšně vystudoval a stal se knězem. Svůj život spojil s jednou z farností ve středních Čechách. Žil poklidným životem venkovského faráře, a když překročil sedmdesátku, těšil se na zasloužený odpočinek. V roce 1942 se chystal odjet z vesnice, kde působil třiatřicet let, zpátky do svého rodiště ke svým sourozencům. Ta ves se ale nakonec stala jeho osudem. Jmenovala se Lidice.
Vysílání: 10.6., 16.10 hod., ČT2
 
| 3.6.2019 18:06:52 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru