Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Víra - Dušičky Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
DušičkyModlitba za domov 2019
Přímý přenos ekumenické slavnosti u příležitosti oslav státního svátku z kostela sv. Klimenta. Pořadem provází Kateřina Rózsová a Petr Vizina. Režie J. Rásocha. Psycholog Jeroným Klimeš, historik Jaroslav Šebek nebo katolický biskup Václav Malý – to jsou hosté Modlitby za domov v mimořádném "devítkovém" roce. Kromě poděkování za dar svobody bude připomenut také zakladatel ekumenického hnutí Víra a světlo a L´Arche – Jean Vanier, který zemřel letos v květnu.
Vysílání: 28.10., 15.00 hod., ČT2

Naše tradice: Dušičky
Miroslav Táborský představuje, jaké podoby mělo odcházení z tohoto světa a uctívání památky zesnulých v tradici našich předků (2014). Režie R. Vašíček. Svátek dušiček měl svou obdobu v hluboké historii předkřesťanských dob. Naši předci věřili, že právě kolem 1. listopadu nastává magický čas, kdy se svět živých prolíná se světem zemřelých a kdy je třeba se před zlými duchy ochránit světlem z lampiček. Dávno před dnes známou halloweenskou dýní používali naši předkové k vyřezání svítilen cukrovou nebo krmnou řepu. Nejrozšířenější tradicí u nás je ale 2. listopadu uctívání památky blízkých zesnulých přímo na hřbitovech, které se tou dobou plní množstvím svíček, nazdobených věnců či květin. Jaké zvyky a obyčeje spojené s tímto svátkem se nám po našich předcích až do dnešních dní dochovaly?
Vysílání: 02.11., 09.30 hod., ČT2

Bohoslužba za zemřelé
Přímý přenos katolické bohoslužby za zemřelé z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Unkovicích. Režie J. Rásocha. Na dnešní den připadá památka zemřelých. Modlitba za zemřelé patří k nejstarší křesťanské tradici. Dnešní přímý přenos bohoslužby vysílá Česká televize z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Unkovicích. Bohoslužbu celebruje Mons. Pavel Konzbul, světící biskup brněnský.
Vysílání: 02.11., 10.00 hod., ČT2

Křesťanský magazín
Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí A. Parma (Premiéra). V ostravském vydání Křesťanského magazínu se v Hrušově zúčastníme slavnostní mše svaté, kterou bude sloužit apoštolský nuncius Charles D. Balvo. Tradiční dožínky, při nichž přicházejí farníci poděkovat Bohu nejen za úrodu, ale také za milosti a požehnání, navštívíme v Horní Lidči. V seriálu o křesťanské muzice představí hudební kritik Milan Tesař kapelu Archa N. Připomeneme si akce pořádané Slezskou církví evangelickou augsburského vyznání v rámci Roku vděčnosti za svobodu. A na závěr se vydáme za páterem Josefem Kasperem, který spolu se svými bratry vybudoval na Třinecku novou kapličku.
Vysílání: 03.11., 12.45 hod., ČT2
Opakování: 04.11., ČT2., 07.11., ČT2

Cesty víry: Duchovní doteky Jiřího Pavlici
Dokument představující známého hudebníka, pro něhož jsou víra, naděje a láska tři opory života. Režie I. T. Grosskopfová. Interpretační a tvůrčí činnost Jiřího Pavlici je spjata především se souborem Hradišťan, kde působí od roku 1970 – nejprve jako houslista a od roku 1978 jako umělecký vedoucí. Má za sebou ale i bohatou diskografii s vlastními autorskými projekty, četná autorství filmové a divadelní hudby, pravidelné koncerty doma i v zahraničí. Jeho práce získala i odborná ocenění. Neoddělitelnou součástí a zároveň inspirací jeho životní cesty je nejen hudba, ale i víra a jeho rodný kraj na Uherskohradišťsku. Poslání života ale nelze naplnit bez blízkých a přátel kolem sebe; v dokumentu proto zavítáme nejen do rodiny J. Pavlici, ale potkáme se i s jeho přáteli: Petrem a Hanou Ulrychovými, hudebníkem Jaroslavem Krčkem, u kterého Jiří Pavlica studoval kompozici, nebo rodinným lékařem Jiřím Rohelem.
Vysílání: 03.11., 13.40 hod., ČT2
Opakování: 04.11., ČT2., 05.11., ČT2., 09.11., ČT2
 
| 21.10.2019 09:10:36 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru