Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Čtvrthrst (Divadlo DISK) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Misie na březích Malawi Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Cesty víry: Misie na březích Malawi
Papežská misijní díla pomáhají prostřednictvím dárců z České republiky v nejchudší zemi světa v jihovýchodní Africe. Podpořené projekty se zaměřují převážně na děti a hendikepované. Režie L. Pospíšilová (Premiéra). V květnu 2019 zamířil ředitel Papežských misijních děl Leoš Halbrštát se dvěma kolegy do Malawi, aby navštívili místa, kam z České republiky putuje finanční podpora. Projekty jsou zaměřené především na pomoc dětem; na jejich základní životní potřeby, zdraví a vzdělávání a na pomoc handicapovaným a jejich rodinám. Za poslední dva roky činila česká pomoc pro Malawi přes 100 000 dolarů. Část této sumy navíc pochází z projektu Děti pomáhají dětem.

Česká výprava zavítala například do mateřské školy ve městě Mzimba provozované řádem Sester misionářek Neposkvrněného Početí, kde je dětem kromě základních potřeb a formace poskytována i výuka angličtiny. Dalším cílem byla velmi chudá nově vzniklá farnost v Kamangirira, která zajišťuje duchovní správu na více než dvaceti místech v pahorkatině nedaleko jezera Malawi. Podpora z naší republiky šla také na pořízení velkokapacitních stanů, protože do kostela se zdaleka nevejde tolik farníků, kolik přichází na mši. O děti se zvláštními potřebami a o hendikepované se stará škola sv. Josefa v Nanyanje, které Papežská misijní díla před několika lety věnovala autobus, aby mohli svážet děti z širokého okolí. Starat se o handicapované děti není v této oblasti samozřejmé a jejich rodina je zatížena velkými předsudky. Proto se tu také snaží vzdělávat jejich matky, aby takto postižené dítě dokázaly přijmout a postarat se o něj.
Trojice cestovatelů navštívila také oblast v povodí řeky Shire, kde Papežská misijní díla finančně podpořila lidi postižené záplavami. Z této podpory se buduje 150 domů v nových vesnicích. Křesťanství v Malawi začal šířit skotský misionář, lékař a cestovatel David Livingstone, když přistál na jižním břehu jezera Malawi v září 1859. Jeho evangelizační úsilí zároveň bojovalo proti otroctví.
Vysílání: 16.2., 13.30 hod., ČT2
Opakování: 17.2., ČT2., 18.2., ČT2., 22.2., ČT2
 
| 3.2.2020 09:02:06 Redakce |             
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru