Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Křesťanské tipy 13. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Sváteční slovo katolického kněze Františka Vrubla
Učiňme člověka naším obrazem (Premiéra). Třinecký farář František Vrubel nazval své Sváteční slovo „Učiňme člověka naším obrazem“ a snaží se v něm dobrat k úplnému základu člověka. „Základy domu či kořen stromu představují a zajišťují jejich budoucnost. Má člověk taky něco takového?" táže se páter Vrubel.
Vysílání: 29.3., 12.25 hod., ČT2
Opakování: 29.3., ČT1., 30.3., ČT1., 03.4., ČT1

Křesťanský magazín
Náboženství ve filmu v proměnách času. Režie B. Jetelina (Premiéra). Normalizační seriál Třicet případů majora Zemana je dodnes svého druhu kultovní záležitostí. I proto se na něm dá dobře ilustrovat, jak tzv. náboženská otázka pronikala do filmové a televizní tvorby komunistického Československa. I tehdy platilo, že náboženství k filmové tvorbě patří a často je nositelem těch nejsilnějších emocí. Strhující drama hříchu, který přinesl vykoupení – tak distributor charakterizuje polský film Corpus Christi, který v dubnu přichází do českých kin. Režisér Jan Komasa rozvíjí filmový příběh, který částečně vychází z reálných událostí, kdy se devatenáctiletý chlapec tři měsíce vydával za katolického kněze. To však zdaleka není jediný zdroj silného duchovního náboje snímku, který byl letos nominován na Oscara v sekci nejlepší cizojazyčný film.
Vysílání: 29.3., 12.30 hod., ČT2
Opakování: 30.3., ČT2., 01.4., ČT2., 02.4., ČT2

Uchem jehly
Setkání evangelického faráře Pavla Klineckého s psychologem Danielem Štroblem. Režie J. Semschová (Premiéra). Patnáct let působil jako vojenský psycholog a vědecký pracovník rezortu Ministerstva obrany, zúčastnil se několika zahraničních misí. Je autorem knihy Psychologické aspekty zabití. Nejen o fungování lidské psychiky v mezních situacích a o způsobech, kterými jsou vojáci schopni vyrovnat se s každodenním a všudypřítomným rizikem smrti s absolventem Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy.
Vysílání: 29.3., 12.55 hod., ČT2
Opakování: 30.3., ČT2., 31.3., ČT2
 
| 16.3.2020 10:03:26 Redakce |             
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru