Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Pretty Woman (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Víra tipy 42. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Zasvěcení: SalesiánkyZasvěcení: Salesiánky
Znovu probuzené řeholní řády a kongregace pěstují duchovní život a pomáhají občanské společnosti (2010). Režie S. Lazarová. Pokud bychom hledali mezi členy řádů a kongregací ty nejhravější, zvítězili by pravděpodobně salesiáni a salesiánky – Dcery Panny Marie Pomocnice. Své aktivity věnují totiž dětem a mládeži. Typický je pro ně preventivní výchovný systém. Řeholní společnost salesiánů, jejímž posláním bylo pomoci chlapcům z ulice, založil roku 1841 sv. Jan Bosco. Roku 1872 spolu se sv. Marií Dominikou Mazzarellovou založili kongregaci, která se věnuje výchově dívek. Salesiánky naleznete nejen ve školách všech stupňů, internátech a domovech mládeže, snaží se být nablízku mladým i v jejich volném čase a pomáhat jim ve chvíli, kdy to potřebují.
Vysílání: 14.10., 14.10 hod., ČT2
Opakování: 17.10., ČT2

Uchem jehly
Setkání Zbigniewa Czendlika s pomocným brněnským biskupem a generálním vikářem Pavlem Konzbulem. Režie L. Cmíral (Premiéra). Pozvání do dnešního dílu pořadu Uchem jehly přijal bývalý vědecký pracovní Akademie věd České republiky a pedagog elektrotechnické fakulty VUT v Brně Pavel Konzbul. Muž, který se už jako úspěšný vědec rozhodl pro zcela odlišnou cestu, stal se knězem a později pomocným brněnským biskupem a generálním vikářem brněnské diecéze. O vědecké kariéře, kněžském povolání, ale i o církevním právu, výchově a humoru si s ním bude povídat Zbigniew Czendlik.
Vysílání: 18.10., 13.15 hod., ČT2
Opakování: 19.10., ČT2., 20.10., ČT2

Cesty víry: Křesťané v první linii
Rastislav Maďar a Ricardo Massmann – dva lékaři, křesťané, kteří během pandemie COVID-19 stáli v první linii boje s tímto zákeřným onemocněním. Režie J. Rásocha (Premiéra). Rastislav Maďar je vedoucím Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Ostravské univerzity. Ricardo Massmann pracuje jako lékař v nemocnici na Bulovce na infekčním oddělení, které je spádovým pracovištěm pro celou republiku v případě nakažlivých chorob. Oba spojuje kromě profese i to, že nepochází z České republiky a jsou praktikujícími křesťany. Proč tedy zachraňují Čechy před nakažlivým onemocněním, které ničí životy milionů lidí na celém světě? A pomáhá jim v krizových chvílích zakotvení v křesťanských hodnotách?
Vysílání: 18.10., 13.40 hod., ČT2
Opakování: 19.10., ČT2., (20.10., ČT2.), 24.10., ČT2
 
| 8.10.2020 19:10:48 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru