Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Noc kostelů/ Víra
 
Víra tipy 43. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Cesty víry Modlitba za domov 2021
Přímý přenos ekumenické slavnosti z kostela Krista Spasitele v Praze–Barrandově. Hudebními hosty budou Igor Orozovič a Vladimír Javorský, pořadem provází Lucie Výborná a Jaroslav Pechar. Režie J. Rásocha. Součástí ekumenické slavnosti u příležitosti státního svátku bude rozhovor s lékařkami z první linie, které docházely na covidové oddělení, diskuze o životě ekumenické komunity v Praze-Barrandově nebo zamyšlení biskupa Tomáše Holuba a teologa Pavla Černého. Ústředním tématem letošní Modlitby za domov je naděje.
Vysílání: 28.10., 15.00 hod., ČT2

Křesťanský magazín
Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí A. Parma (Premiéra). V ostravském vydání Křesťanského magazínu zavítáme do Frýdku-Místku, kde byla ve farním kostele svatého Jana a Pavla požehnána socha Panny Marie rozvazující uzly. Do Uničova zamíříme s olomouckou arcidiecézní charitou, která přišla s nápadem pomoct potomkům volyňských Čechů s výukou českého jazyka. V seriálu o duchovních osobnostech severní Moravy a Slezska přiblížíme pátera Josefa Peče, který je typickým příkladem kněze-mučedníka totalitního Československa. Do Kopřivnice vyrazíme na pětatřicátý ročník divadelního festivalu Kopřiva, jenž už tradičně kromě sekulárních přináší také témata ryze duchovní. A na závěr navštívíme Charitu Opava, která pro hendikepované klienty sociálně terapeutické dílny Radost vymyslela a zrealizovala projekt pojízdné kavárny.
Vysílání: 31.10., 11.00 hod., ČT2
Opakování: 02.11., ČT2., 04.11., ČT2

Cesty víry: Řecko v duši
Láska k Řecku a řecká pravoslavná víra v České republice. Režie J. Fišer (Premiéra). Sofia je z třetí generace Řeků žijících v České republice, její otec se narodil během cesty z občanskou válkou sužovaného Řecka k nám. Emmanouil se k nám přistěhoval relativně nedávno, kvůli ženě, se kterou tu už zůstal. V Sofiině okolí byla víra poměrně výjimečná, přesto si k ní cestu našla. A stejně jako Emmanouil pomáhá vytvářet pravoslavnou komunitu kolem svého domova mimo Řecko. Jak těžké je udržet si v sobě Řecko v malé vnitrozemské zemi? A co vlastně dělá Řeka Řekem?
Vysílání: 31.10., 12.25 hod., ČT2
Opakování: 01.11., ČT2., 02.11., ČT2., 06.11., ČT2
 
| 18.10.2021 09:10:39 Redakce |             | Foto: The Metropolitan Opera |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru