Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Festival demokracie Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Logo festivalu V době, kdy se v paláci Žofín a Goethe Institutu bude diskutovat o posílení demokracie v nejisté době, nabídne Vám Forum 2000 ve dnech 5. – 12. října 2017 také doprovodný program Festival demokracie, v rámci kterého můžete v Praze, v dalších městech po celé České republice a v okolních zemích navštívit více než 80 diskuzí, filmových projekcí, workshopů, výstav a koncertů. Na všechny akce je vstup zdarma.

„Posláním festivalu je oslava občanské aktivity jako základního kamene svobodné a demokratické společnosti. Chceme inspirovat veřejnou diskuzi o spoluodpovědnosti občana za společnost, o toleranci a respektu k lidským právům, o světě, ve kterém chceme žít, a o demokracii. Chceme se zamýšlet nad výzvami pro naši budoucnost a jsme nesmírně rádi, že se k nám přidalo tolik dalších organizací, které sdílí tyto hodnoty,“ uvedl Jakub Klepal, výkonný ředitel Nadace Forum 2000.
Festival demokracie vyvrcholí Festivalovým pondělím dne 9. 10. 2017 na náměstí Václava Havla (piazzetta Národního divadla). Zde se budou prezentovat tři desítky neziskových organizací včetně Nadace Forum 2000 a návštěvníci budou moci nabrat síly u stánků s občerstvením. V rámci programu zajišťovaného ve spolupráci s Linhartovou nadací se představí kapely The Turpentine Ray (US/UK/CZ), Johannes Benz (CZ), Ille (CZ), Justin Lavash (UK) a disidentská kapela Porno para Ricardo (Cuba). Uslyšíte stand-up comedy od Školy improvizace, autorské čtení od Flog.cz, projde satirický průvod masek Sametové posvícení, Demokracie 21 představí svůj volební systém a budete si moci prohlédnout exkluzivní fotografickou výstavu o životě a odkazu Dalajlámy, kterou představí Linhartova nadace.

Celkově se představí na 80 nejrůznějších akcí, mj tyto:
9.10. Dezinformace, populismus vs. fact checking ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky (účastníci: Emine Džepar, náměstkyně ministra informací Ukrajina, Roman Šutov, programový ředitel, Detector Media)

9.10. 17:30 -19:00 (Kino 64 U Hradeb) Not a Useful Artist – vernisáž a tisková konference k výstavě nezávislého kubánského umění (účastníci: Gorki Aquila, Hamlet Lavastida, Luis Trapaga, tři umělci a aktivisté z Kuby)

10.10. (Mánes) 18:00 - 19:30 Krym, tři roky poté: Debata o aktuální situaci lidských práv (UKR/EN), ve spolupráci s Člověkem v tísni a Velvyslanectvím Ukrajiny (účastníci: Refat Čubarov, předseda Medžlisu (sněmu) krymských Tatarů a Edem Semerďajev, krymskotatarský advokát)

10.10. (Americké centrum) 18:15 - 19:45 Občanská společnost vs. maďarská vláda ve spolupráci s Greenspeace (účastnice: Hajnalka Schmidt, ředitelka Greenpeace Maďarsko)

10.10. (Cevro Institut) 18:00 - 19:30 Demokracie ve válce: Pokřivený obraz Izraele v západních demokraciích (Alexander Vondra, bývalý ministr obrany ČR a ředitel Prague Center for Transatlantic Relations; Joshua Muravchik, výzkumný pracovník, World Affairs Institute, USA; Amichai Magen, vedoucí diplomatických a konfliktních studií, The Interdisciplinary Center, Herzliya, Izrael; Dan Schueftan, ředitel, The National Security Studies Center, University of Haifa, Izrael)

Hlavní partner Festivalu demokracie, Linhartova nadace, pro Vás letos v Experimentálním prostoru NoD připravuje na 6. a 7. října Zónu demokracie, úvodní projekt nového pravidelného cyklu debat na téma Umění a demokracie. „Svým názvem, ale také zaměřením, volně navazuje na legendární akci Linhartovy nadace Totalitní zóna, která se konala přesně před 27 lety “pod Stalinem” na Letné. Jednalo se o několikadenní festival nezávislé kultury, jehož součástí bylo mj. i pirátské vysílání rádia Stalin, ze kterého se později zrodilo známé Rádio 1," říká ředitelka nadace Magdaléna Lišková. V Zóně demokracie vystoupí řada umělců, tvůrců, politiků a odborníků na umění v kontextu politického vývoje v České republice. Podrobný program Zóny demokracie najdete na www.linhartovanadace.cz.
Více informací a úplný program Festivalu demokracie naleznete na www.forum2000.cz/fedem.
 
| 2.10.2017 14:10:43 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Opera/ Tanec
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru