zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Zemřel Dušan Grúň

Dušan Grúň

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Zemřel slovenský legendární zpěvák Dušan Grúň (*26. 5 1942 - †22. 4. 2024). Narodil se v Žilině, ale jeho rodiče se přestěhovali do Košic, kde maturoval v roce 1959. Po maturitě šel studovat na tehdejší Vysokou školu báňskou v Ostravě, kde hrával v dixielandu na trubku. Později začal zpívat s orchestrem Iva Pavlíka. S kapelou často vystupoval také v Německu a sám hrál na několik hudebních nástrojů. Za svoji dlouhou hudební dráhu nazpíval řadu velkých hitů např. Starý rodný dom, Len bez ženy, Butterfly, Žiť za to stálo, Ja vodku rád pijem, Dáma z rámu, Plavovláska, Škoda lásky a Nalej mi vína, Malvína. Zpíval mimo jiné i písně původem z bývalé Jugoslávie Takto mi je.

V Praze nahrával s orchestry Josefa Vobruby a Karla Kraugartnera. Vystupoval společně také s Karlem Gottem, Waldemarem Matuškou a Helenou Vondráčkovou. Po návratu na Slovensko se stal na třicet let členem Orchestru Juraje Velčovského. Účinkoval v pořadech Repete a Repete návraty, které sám produkoval. Jeho partnery byli často Karol Duchoň, Jana Kociánová, Marcela Laiferová a Oľga Szabová. V posledních letech jsme zpěváka mohli vidět hlavně na Šlágr TV, kde pravidelně vystupoval.

22.4.2024 15:04:09 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zprávy

Výlet žáků ZŠ Pražačka na brněnský muzikál Heidi

Žáci ZŠ Pražačka a herci muzikálu Heidi (Hudební scéna MdB)

V sobotu 11. května 2024 se žáci ZŠ Pražačka spolu s rodiči vydali na nezapomenutelný výlet do Brna. Tento den ...celý článekČasopis 21 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Sladké hry minulého leta Juraje Herze

Sladké hry minulého leta

Sladké hry minulého leta
Toužila vzlétnout ke slunci, a přitom sama zářila mnohem víc. Slovenský film podle celý článek

další články...