zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Naďa - vzpomínkový koncert

Jana Fabiánová (Zdroj: Ságl Production)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Desítky umělců – zpěváků, hudebníků a herců – spolu s mnoha přáteli se sešli v pražské Lucerně, aby společně zavzpomínali na Naďu Urbánkovou. Legenda Semaforu, pětinásobná Zlatá Slavice, zpěvačka, herečka a moderátorka, Naďa Urbánková, nám zanechala dědictví plné písní a hitů, které zasáhly srdce několika generací. Ve čtvrtek 11. dubna 2024 od 19 hodin ve Velkém sále pražské Lucerny jsme se společně podívali zpět na tyto vzácné okamžiky. Producentem této nezapomenutelné události byla společnost Ságl Production.

Hity jako AMFÓRA, SVATEBNÍ PRŮVOD, BLONĎÁK S ČERVENOU BUGATKOU, PRÁZDNÝ EXPRESS, VILÉM PEČE HOUSKY nebo ZÁVIDÍM, které jsou neodmyslitelně spojeny s Naďou Urbánkovou, znovu ožily díky osobitému podání interpretů jako Magda Malá, Eva Burešová, Michal David, Pavel Šporcl, Bára Kodetová, Leona Machálková, Šárka Rezková a mnozí další.
Zvláštní chvíle našeho setkání přinesla Jana Fabiánová, dcera Naďi Urbánkové, která s hlubokými emocemi vzpomínala na svou maminku. Rovněž se k nám připojili další umělci, jako Karel Kahovec, Jan Neckář a Jan Smigmator. Večer pak doprovázel moderátor Karel Voříšek, který přivítal na jevišti hosty jako René Kekelyho a Milana Drobného.

Hudební dramaturgie, připravená Janou Fabiánovou a Petrem Baťhou, byla mistrovsky vyvážená a vkusná. Diváci s úctou naslouchali písním, které jsou symbolem Naďi Urbánkové, v podání interpretů, kteří svou interpretací vtiskli skladbám nový život.
Na podporu této vzpomínkové události se připojilo MOONDANCE ORCHESTRA pod vedením Martina Kumžáka, který se podílel na hudebním aranžmá. Jeho citlivé přetavení písní do moderního aranžmá dodalo interpretům potřebný základ pro jejich jedinečné vystoupení. Za zmínku stojí například skladba Závidím, originální text interpretoval Michal David za klavírem, českou verzi převzala Leona Machálková a Eva Burešová. Kromě MOONDANCE ORCHESTRA vystoupil také EPOQUE QUARTET (housle David Pokorný a Vladimír Klánský; viola Alexej Aslamas a violoncello Vít Petrášek).

Producent Tomáš Ságl opět ukázal svou schopnost přinášet neopakovatelné zážitky. Režisér Michal Caban předvedl zajímavé propojení scénického designu s projekcemi (Vojtěch Kopecký) a světelným designem (Ivo Černohorský), čímž vytvořil nezapomenutelnou atmosféru.
Naďa Urbánková byla s námi ve vzpomínkách, a za to všem děkujeme.

www.saglproduction.cz

23.4.2024 10:04:29 Josef Meszáros | rubrika - Recenze

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Recenze

Devět křížů: kámen o kámen

Ondřej Studénka (Devět křížů)

Městské divadlo Brno uvádí od roku 2022 starou legendu o ukrutném mordu. Téma je velmi lákavé, zejména pokud b ...celý článekČasopis 21 - sekce

OPERA/ TANEC

Novinky z Institutu Pavla Šmoka

Luboš Ogoun (Foto: Institut Pavla Šmoka)

V Institutu Pavla Šmoka (IPŠ) v Braníku je i v roce 2024 zpřístupněna videotéka se studovnou s archivem tiskov celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Steven Spielberg

Sugarlandský expres

Sugarlandský expres
Vraťte nám naše dítě! Americký film režiséra Stevena Spielberga (1974). Hrají: G. Hawno celý článek

další články...