zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Jamaron si brousí zuby na Prahu

Jamaron (Foto: Lucas Kozel)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Pro rockovou kapelu Jamaron to bude velký svátek! 28. května na Občanské plovárně zahájí letošní sérii Prague Open Air a zároveň tato formace složená ze sourozeneckého tria Dostálových a bubeníka Václava Hejdy odehraje svůj první samostatný pražský open-air koncert. A také po loňském vyprodaném Lucerna Music Baru i ten největší. Kde jinde než v centru Prahy na Malé Straně s výhledem na Vltavu (a v případě deště i pod střechou) si užít nekompromisní muziku založenou na přímočarých melodiích, výrazném zpěvu frontwomanky Marie, hutných kytarách a šlapajících bicích? Navíc se diváci mohou těšit, že vedle osvědčených skladeb ze tří desek zazní také nový, zatím nevydaný, singl. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.

Jamaron do Prahy přijíždějí skvěle naladění z probíhajícího českého turné. „Kluby jsou naplněné a fanoušci nadšení,” zdůrazňuje kytarista Ondřej Dostál. Navíc pak kapelu vedle pražského vystoupení čeká do září přes dalších čtyřicet koncertů po celé republice.
Zároveň členové připravují na léto další singl a pracují na rozvoji svého fan klubu na nově vzniklém Patreonu. „Takže třeba u pražského koncertu budou mít členové fan klubu Jamaronu možný přístup už na zvukovou zkoušku,” doplňuje Ondřej Dostál. „Co se týká možné nové desky, rozhodli jsme se pokračovat cestou pravidelného vydávání singlů a posléze je zarámovat novým albem. A chystáme dvě překvapení, ale ty si zatím necháme pro sebe. Snad jenom dodáme, že možná bude větší teplo, než by kdo čekal. A možná, že by nás na pódiu mohly osmahnout i plameny,” uzavírá Dostál.

Kapelu Jamaron (čti „Džamaron“) založili v roce 2013 sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy JaMarOn. Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík. Od svého vzniku vydala skupina demo EP V Obraze a tři studiová alba - Nahá, Doma a nejnovější Generace, které vyšlo v březnu 2022. Svůj zatím poslední singl a videoklip Smrt nás nerozdělí z února letošního roku kapela vydala jako poctu a vzpomínku na tragicky zesnulého baskytaristu Filipa Karlíka.

21.5.2024 16:05:29 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Časopis 25 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Mexické drama Bez zvláštních znamení

Bez zvláštních znamení

Bez zvláštních znamení
Putování matky za ztraceným synem syrovou krajinou severního Mexika – končinam celý článek

další články...