zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Festival Energie pro kulturu čtvrtý ročník

Michla Hrůza s kapelou

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Letos zamíří do 6 měst, kam tentokrát veze epickou show SNOWFLAKES: Amerikánka, koncerty Ewy Farné, Xindla X, Anny K., Michala Hrůzy a spousty dalších. Na některých zastávkách nebude chybět ani Cirk La Putyka se svým novým představením Horáček Gen XYZ.

Čtvrtý ročník putovního hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu do regionů opět přiveze bohatý kulturní program. Letos se návštěvníci mohou těšit třeba na kapelu Michala Hrůzy, Poetiku, Xindl X nebo zpěvačky Annu K či Ewu Farnou a mnoho dalších. Unikátním zážitkem bude rozhodně SNOWFLAKES: Amerikánka, epická show autentických zpovědí, muzikál, činohra, fashion show, živá upoutávka na film AMERIKÁNKA a další kapitola příběhu o tom, že naději, pokud se ji nerozhodneme vzdát sami, nám nikdo vzít nedokáže.
Cílem festivalu je propojení lokálních umělců se známými jmény a také podpora ekologie. Vstup je pro návštěvníky zdarma.
„Jsem ráda, že se nám opět podařilo poskládat v týmu bohatý kulturní program, který spojí lokální umělce s těmi mainstreamově známými a dopřeje tak návštěvníkům kulturní zážitky pro celou rodinu“ popisuje Martina Tůmová, organizátorka festivalu. „Festival původně vznikl na podporu umělců během covidu a jeho cílem bylo pomoci kulturním a vzdělávacím institucím v regionech. Od té doby jsme už objeli 21 měst, festival navštívilo okolo 50 tisíc návštěvníků, vystoupilo na něm 126 umělců nebo souborů z toho 26 souborů ZUŠ a okolo 30 místních souborů a umělců,“ vyjmenovává za pořádající agenturu Robin Fritzen.

Putovní festival tento rok doprovodí jako už tradičně soubor Cirk La Putyka, tentokrát koncertem s cirkusovými tóny Horáček GEN XYZ, kde se v hlavních rolích představí Ondřej Ruml a Naďa Válová. Divadelní část festivalu zahrne i drama inspirované skutečnými osudy o svobodě a touze žít s názvem SNOWFLAKES: Amerikánka. Cesta k filmové Amerikánce vedla přes několik podob Amerikánky divadelní, takže se takto vrací ke svým kořenům a dává divákům jedinečnou šanci zažít energii a smysluplnost integrace těchto neobyčejných dětí plných energie, radosti a odhodlání. V režii Viktora Tauše.

Hudební den roztančí tóny kapel Poetika, Xindla X., Michala Hrůzy, Ewy Farné, Anny K., Marcella, Sebastiana, Thoma Artwaye a dalších. Dětem bude vždy věnované sobotní odpoledne. S kapelou Kujme Pikle si mohou zazpívat známé písničky z pohádek, herec Tomáš Měcháček přijede se svou road-show pro děti „Sešli se tři a stalo se“. Pro velký úspěch z loňského roku nebude chybět workshop Cirku La Putyka, kde si děti vyzkoušejí, co obnáší příprava akrobatů. Soubor Divadlo Údif předvede divákům science show s vizuálně atraktivními pokusy ze světa fyziky. A letos na dětské návštěvníky čeká také unikátní dílna kreativního tvoření ateliéru JELENI NELENÍ.

Na každém zastavení festivalu bude možné šlápnout do pedálů speciálního charitativního Oranžového kola Nadace ČEZ a svým sportovním výkonem podpořit dvě místní neziskové organizace. Případnou únavu mohou návštěvníci vyřešit odpočinkem v ČEZ Energy zóně. Kromě chill-out zóny s možností dobití mobilních telefonů v ní najdou také interaktivní hry či fotokoutek. Nedílnou součástí festivalu bude i gastro zóna, kterou jako každý rok obohatí lokální gastro podniky.
Akce na navíc snaží následovat a ukazovat veřejnosti světové trendy festivalové kultury, jako je třídění odpadu, udržování „zero waste“ etiky a představuje současné technologie, které posouvají kulturní zážitek i do oblasti udržitelnosti. Festival Energie pro kulturu letos zavítá do Hodonína (9.- 10. června), Hradce Králové, (16. - 17. června), Českých Budějovic (25. - 26. srpna), Třebíče (1. - 2. září), Ústí nad Labem (15. - 16. září) a Plzně (22. - 23. září).

5.6.2023 13:06:48 DePe | rubrika - Festivaly

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

2 : 22 Duchařský příběh (Činoherní klub)

Články v rubrice - Festivaly

Mladí ladí jazz slaví 15. narozeniny

Noah Slee (Foto: Felix Lammers)

Říjnový festival Mladí ladí FEST zveřejnil kompletní sestavu účinkujících. K hvězdným jménům světové jazzové a ...celý článek


JazzFestBrno láká na křest nejen desky Ondřeje Pivce

Ondřej Pivec s kapelou

Podzimní část celoročního festivalu JazzFestBrno odstartuje 3. října v brněnském Divadle Husa na provázku hamm ...celý článekČasopis 39 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

13. komnata Hynka Bočana

13. komnata Hynka Bočana

13. komnata Hynka Bočana
Významný český režisér nemohl po roce 1968 několik let natáčet a vlivem stresu one celý článek

další články...